ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2

Wszystkie atrakcje Pałacu są bezpłatne

Premiera książki

Premiera ksiązki(2)

Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy tej premiery! W piątek, 5 kwietnia br. o godz. 17:00 w Pałacu Dietrichsteinów odbędzie się uroczysta premiera książki pt. "Skrzacie opowieści". To wyjątkowe dzieło stworzone zostało przez wodzisławian. W środku znajduje się siedemnaście fascynujących historii opowiadających o odwadze, sile wspólnoty, przyjaźni oraz odkrywaniu magii w codzienności.

O książce

W "Skrzacich opowieściach" rzeczywistość przeplata się z fikcją. Każda strona tej niesamowitej książki jest niczym wejście w fascynującą krainę - pełną niezwykłych istot i przygód. To siedemnaście opowiadań napisanych przez wodzisławian, opowiadań o sile wspólnoty, przjaźni, odwadze w obliczu zagrożenia oraz odkrywaniu magii w codzienności. To historia o Wodzisławiu Śląskim i mieszkających w nim skrzatach.

- Jestem pewien, że ta pozycja wydawnicza będzie łączyła pokolenia. Z szerokim uśmiechem na ustach i niemałym wzruszeniem wyobrażam sobie rodziców mających w rękach tę publikację i czytających ją wieczorami swoim pociechom, a także dzieci, które z zapartym tchem oraz ekscytacją przewracają następne kartki, aby poznać niezwykłe historie Wodzisławskich Skrzatów. Mam nadzieję, że czas spędzony z tą książką będzie niezapomnianą podróżą, która na długo pozostanie w Waszej pamięci - pisze we wstępie do książki prezydent Mieczysław Kieca.

We wspomnianej książce znalazły się ilustracje namalowane specjalnie na potrzeby tego tytułu. Nawiązują one do opowiadań, które znalazły się w środku. Czytelnicy znajdą tam zarówno skrzaty kąpiące się w fontannie na wodzisławskim Rynku, palące ognisko w Parku Miejskim przy Pałacu Dietrichsteinów czy znajdujące się przy pomniku Powstańców Śląskich. Autorką ilustracji jest Dorota Piecha, graficzka Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.
Premiera książki

W piątek, 5 kwietnia br. o godz. 17:00 w Pałacu Dietrichsteinów odbędzie się uroczysta premiera książki pt. "Skrzacie opowieści". Podczas tego wydarzenia uczestnicy będą mogli zobaczyć również spektakl pt. "Księżna Konstancja i siedmiu skrzatów" w wykonaniu Studia Teatralnego KRAK-ART.

Liczba miejsc ograniczona, dlatego bezpłatne wejściówki na premierę można odebrać w Wydziale Dialogu, Promocji i Kultury Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego (ul. Bogumińska 4, pok. 101).