ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2

12.00-18.00

Ceny biletów

Wszystkie atrakcje Pałacu są bezpłatne

Zapraszamy młodzież do udziału w panelu dyskusyjnym

Panel_dyskusyjny-POST_FB_młodzież_jpg

Prezydent Mieczysław Kieca po raz drugi zaprasza młodych ludzi do dyskusji, która odbędzie się w środę, 4 października br. o godz. 17:00 w sali audiowizualnej Pałacu Dietrichsteinów.

Młodzi ludzie są przyszłością, dlatego ich zdanie to niezwykle istotna część nadchodzących zmian. Podczas drugiego spotkania prezydenta z młodzieżą będzie można poruszyć wszystkie kwestie, które leżą im na sercu, zarówno te związane z edukacją, propozycjami zatrzymania młodych ludzi w Wodzisławiu Śląskim, jak i tymi dotyczącymi ich pomysłów i konkretnych propozycji. Czego oczekują? Czego im brakuje? Na te i inne pytania podczas październikowego  panelu dyskusyjnego uczestnicy postarają się wspólnie znaleźć odpowiedzi.

- Niezwykle miło wspominam majowe spotkanie z młodzieżą w Pałacu Dietrichsteinów. Było ono jednym z tych, których się nie zapomina. Myślę, że tego popołudnia wiele się od siebie wzajemnie nauczyliśmy i dla obu stron było to ciekawe i inspirujące doświadczenie. Młodzi ludzie nie tylko przyszli, ale pokazali nam wielką mądrość, dojrzałość i otwartość. Nie mogę doczekać się ponownej rozmowy z nimi, która odbędzie się na początku października - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Przypominamy, że pierwszy panel odbył się 23 lutego 2023 roku z ludźmi kultury. W rozmowie udział wzięli zarówno pracownicy miejskich jednostek kulturalnych, jak i przedstawiciele stowarzyszeń oraz lokalni artyści. Zebrane osoby wymieniały się pomysłami, a także podkreślały, jak ważna jest współpraca pomiędzy wszystkimi podmiotami działającymi we wspomnianym obszarze. Następnie do dyskusji zaproszono rodziców oraz właśnie młodzież.

Źródło: Miasto Wodzisław Śląski